drukarka - kolorowe tusze

Zamienniki tonerów – zło wcielone?

Producenci drukarek, tuszów i tonerów odradzają korzystanie z zamienników. Jako główne powody swojego stanowiska podają niską jakość wykonania i pracy zamienników, przyczynianie się do szybszego zużywania się i uszkadzania drukarki, niską jakość wydruku i mniejszą liczbę wydruków. Dochodzi nawet do sytuacji, gdy producenci odmawiają naprawy urządzenia na gwarancji, gdy korzystano z zamiennika tonera – nawet jeśli nie ma on nic wspólnego z rodzajem usterki. Za optymalną jakość pracy i zminimalizowanie zużycia urządzenia odpowiadać mogą tylko oryginalne produkty, dopasowane do każdej drukarki.

kolorowe tonery do drukarki

Producenci zamienników odbijają piłeczkę, twierdząc, że korzystają z tych samych materiałów do produkcji tonerów, co producenci oryginałów, ponieważ części i tusze produkują te same fabryki (tonery refabrykowane) lub też że wykorzystują zużyte, oryginalne tonery, naprawiają je i uzupełniają (tonery regenerowane). Zamienniki nie tylko nie muszą być niższej jakości, ale często przewyższają oryginały pod tym względem i pozwalają na wykonanie większej ilości wydruków za znacznie niższą cenę.

Właściwie każdy oferujący tonery sklep posiada zarówno oryginały, jak i zamienniki. Wielu klientów, zwłaszcza posiadających tanie drukarki, woli wybrać tańsze zamienniki, podczas gdy osoby wierzące producentom wybierają oryginały, choć jest to rozwiązanie bardziej kosztowne dla portfela. Trudno powiedzieć, czy lepsze, ponieważ obie strony mają swoje racje, dlatego trudno jednoznacznie zadecydować, które rozwiązanie jest bardziej wartościowe z punktu widzenia przeciętnego konsumenta.