Tłoczenie wzorów na kalendarzach

Zarówno firmy, jak i osoby prywatne wybierając kalendarze robione na zamówienie zastanawiają się nad ich wyglądem. Czy mają być to proste kalendarze z okładką z tworzywa sztucznego, czy jednak wykonać własny projekt ciekawej grafiki, która znajdzie się na okładce? Bez względu na co padnie wybór, w ofertach wielu firm poligraficznych można znaleźć kalendarze z wytłoczonymi wzorami.

Przydatne tłoczenie na gorąco

tłoczenie na gorącoJest to dużym plusem, ponieważ wytłoczenie trójwymiarowego wzoru na okładce nadaje zwykłemu kalendarzowi zdobniczych elementów. Wykorzystując w tym celu wysoką temperaturę wraz z tłoczonym wzorem nanoszona jest warstwa lakieru lub aluminium – w zależności od tego na jakim materiale są wykonywane tłoczenia. Kalendarze książkowe wyglądają znacznie efektywniej kiedy posiadają nietypowe wykończenia. Można się zdecydować na tłoczenie na gorąco wzoru dostępnego na stronie drukarni lub wysłać własny, o ile drukarnia również się zajmuje przekładaniem grafik spoza szablonów. Tłoczenie na kalendarzu wcale nie musi znajdować się tylko na przedniej okładce, wykonuje się je zarówno z tyłu, jak i na grzbiecie, wszystko wedle wymagań klienta. Na rynku aktualnie dostępnych jest wiele rodzajów ciekawych wykończeń, które poza efektem trójwymiarowym nadają zupełnie innej kolorystyki – na przykład wykorzystując folie metaliczne.

tłoczenie na gorącoWysoka temperatura i stemplowanie wtapia je w materiał okładki i przymocowuje na stałe, dzięki czemu kalendarz jest nietypowy i świetnie się prezentuje. Cena takiej usługi zależy od ilości zamówionych tłoczeń oraz wybranego wzoru i wykończenia. Zdecydowanie droższe będą własne projekty z zastosowaniem folii zmieniającej kolor, niż proste nadruki znajdujące się w szablonie poligraficznym. Przy zamówieniach hurtowych uwzględniany jest rabat, dlatego najczęściej na takie kalendarze decydują się firmy wytłaczając na przykład swoje logo oraz rok, na który jest on przeznaczony. Jest to świetny pomysł na skromny prezent dla pracowników, by docenić ich całoroczne starania. Kalendarze przydają się na co dzień niemal każdemu. Jednak poza ich funkcjonalnością przywiązujemy coraz większą wagę do ich wyglądu. Wybieramy wśród unikalnych egzemplarzy dostępnych w sklepach, bądź decydujemy się na zamówienie własnego wzoru w drukarni.

Tłoczenie na gorąco pozwala spersonalizować kalendarz, który można podarować bliskiej osobie. Sprawdzi się zarówno jako gadżet reklamowy firmy, ale także jako prezent pod choinkę. Wybierając własne wzory można się wykazać duszą artystyczną i skomponować ciekawą okładkę własnego projektu.