stoiska targowe

Stoisko targowe – od projektu do efektu

Targi wystawiennicze są obecnie organizowane w każdym większym mieście Polski. Wystarczy duża hala, najlepiej dobrze skomunikowana i można organizować wystawy. Wystawcy sami przywożą własne stoiska, rozstawiają swoje banery i ścianki tekstylne, więc organizatorzy nie muszą się o nic martwić.

Stoisko targowe i dopracowanie detali

stoiska targoweJeśli się wybierze branże popularne, takie jak ogrodnictwo, wnętrzarstwo, czy branża urodowa oraz ślubna to można być pewnym sukcesu, tego, że wiele firm zgłosi się na takie targi. Oczywiście odpowiednio wcześniej każda firma musi się zainteresować takim wydarzeniem. Stworzenie dobrego, oryginalnego i przyciągającego wzrok projektu stoiska zajmuje sporo czasu. Warto zatem regularnie sprawdzać jak wygląda terminarz wystaw branżowych i zdecydować się na które warto jechać. Im więcej czasu się ma, tym lepiej można o wszystko zadbać. Na początku wszystko zaczyna się od projektu. Musi on zawierać takie dane, jak wymiary stoiska (długość, szerokość i wysokość), jego kształt (zamknięty lub otwarty, kwadratowy czy niestandardowy, na przykład półokrągły lub podłużny), kolory, jak i użyte materiały do budowy.

stoiska targoweNie można przyjechać na profesjonalne targi ze stoiskiem z białej sklejki czy desek. Estetyka jest w cenie. Stosuje się zatem także metal, tworzywa sztuczne, a nawet szkło do zdobień, czy blatów stolików. Dobrze jest jak firma ma ,,swoje” kolory, czy wzory które można zastosować na stoisku. Wtedy wiadomo, do kogo wystawka należy. W innym wypadku najlepiej jest sięgnąć po kolory wiążące się z daną branżą, na przykład zielony dla szkółek drzewnych, złamana biel czy kremowy do branży kosmetycznej, czy słoneczny żółty do branży turystycznej. Na stoisku warto umieścić logo oraz nazwę firmy, choć można to też zrobić na ściance tekstylnej lub an roll upie. Takie elementy także są ważne i na stoisku muszą się dla nich znaleźć miejsca. Trzeba też wiedzieć czy to stoisko do którego można tylko podejść, czy też takie w którym można usiąść i porozmawiać z klientem. Stoliki, siedziska, czy półki mogą być ,,wbudowane” w stoisko, to znaczy stanowić jego integralną część. Warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie stoiska, żeby produkty na nim były dobrze zaprezentowane. Projektowaniem oraz wykonywaniem stoisk targowych zajmują się wyspecjalizowane firmy, którym można zaufać.

Wtedy mamy pewność, że stoisko będzie dokładnie takie jakbyśmy chcieli. Powoli, od projektu do efektu, wszystko da się zaplanować i przygotować tak, by zamawiający był w pełni usatysfakcjonowany efektem końcowym.

Więcej na http://eventlogistica.com