projektowanie wizytówek

Projektowanie wizytówek – na co należy zwrócić uwagę?

Wizytówki są bardzo ważnym elementem tworzenie wizerunku firmy i nawiązywaniu nowych kontaktów tak z klientami jak i kontrahentami. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak skuteczne jest to narzędzie marketingowe. Należy jednak zaznaczyć, że efektywność działania wizytówek zależy w bardzo dużej mierze od tego w jaki sposób zostaną one zaprojektowane i wykonane.

Etapy projektowania wizytówek

projektowanie wizytówekOgólna zasada jest taka, że powinny one być wykonane w sposób profesjonalny i estetyczny. Wynika to z tego, że to w jaki sposób wygląda wizytówka i to jak jest ona odbierana wpływa na to jaką opinie wyrabiamy sobie o całej firmie. Co zatem jest ważne, jeśli chodzi o projektowanie wizytówek? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość papieru na jakim ma zostać ona wykonana, choć obecnie można spotkać także i wizytówki tłoczone na pleksi czy metalu co wygląda bardzo elegancko i gwarantuje trwałość wizytówek, jednak wykonanie takich wizytówek jest zdecydowanie droższe, dlatego opiszemy tu projektowanie wizytówek papierowych. Sam materiał na którym zostaną one wykonane to jeszcze nie wszystko. Należy pamiętać jeszcze o tym, by je odpowiednio zabezpieczyć, obecnie najczęściej do tego celu stosuje się laminowanie.

projektowanie wizytówekJeśli chodzi o grafikę to zaleca się by była ona maksymalnie prosta, powinna znaleźć się tu czytelne treści zawierające takie dane jak: nazwa firmy, imię i nazwisko właściciela, kontakt i adres. Standardowo na wizytówce zamieszcza się także logo lub grafikę związana tematycznie z działalnością firmy, nie może ona jednak być zbyt duża czy bogata, bo wówczas wizytówka będzie wyglądać mało estetycznie. W przypadku wizytówek coraz częściej zamiast druku stosuje się tłoczenie, dzięki czemu powstają elegancki litery i grafiki, sposób ten pozwala na stworzenie bardzo minimalistycznych i eleganckich wizytówek. Niemniej nie do każdego typu działalności taki charakter wizytówek może pasować. Jeśli chodzi bezpośrednio o wykonanie projektu to można to zlecić drukarni jak i skorzystać z kreatora wizytówek, który na dzień dzisiejszy udostępnia na swojej stronie większość drukarni internetowych, dzięki temu można stworzyć szybko eleganckie wizytówki.

Przy ich projektowaniu należy jedynie pamiętać o podstawowych zasadach, które tu przedstawiliśmy jak i tym by projektowane przez nas elementy wizytówki mieściły się dokładnie w polach wyznaczonych w kreatorze w innym wypadku ich część może zostać nie wydrukowana, a w przypadku wizytówek takie zaniedbanie jest niedopuszczalne, ponieważ zaraz będzie rzutować na opinie o firmie.