litery 3d

Dekoracyjne oświetlenie – litery 3D i inne

Odkąd w roku 1880 Edison wynalazł żarówkę, ciężko wyobrazić sobie życie bez światła elektrycznego. Podróż samochodem nocą bez żadnego oświetlenia byłaby wręcz niemożliwa, podobnie jak robienie czegokolwiek po zmroku. Społeczeństwo tak bardzo uzależniło się od światła sztucznego, że normalne funkcjonowanie bez niego byłoby niezwykle trudne.

Niedrogie litery 3D

litery 3d Mnogość sztucznych świateł najbardziej dostrzec można po zmroku, gdy miasta są skąpane w świetle różnokolorowych ledów oraz neonów. Reklamy świetlne, obok billboardów są obecnie najczęściej stosowanymi reklamami terenowymi. Nagromadzenie różnego rodzaju reklam sprawia, że coraz trudniej jest wymyślić coś kreatywnego i wyróżniającego się na tle innych. Duże, pulsujące kolorowymi światłami napisy przyciągają uwagę i informują przechodniów o obecności w pobliżu ciekawego miejsca. Kolorowe lampki zyskują na popularności zwłaszcza w okresie świąteczno-zimowym, kiedy to tradycyjnie dekoruje się dom i choinkę kolorowymi światełkami. Delikatne, jednolite oświetlenie jest obecnie bardzo modne w wystroju mieszkań w stylu glamour. Toaletka z lustrem oświetlonym dużymi, białymi żarówkami, ledowe żarówki schowane w papierowych kulach czy niewielkie, dekoracyjne kasetony ze świecącym napisem – to elementy wystroju, które są często spotykane w wielu modnych mieszkaniach.

litery 3d Bardzo popularne jest też używanie świecących gadżetów na różnego typu imprezach okolicznościowych. Farby fluorescencyjne wracają do łask na luźnych imprezach młodzieżowych, natomiast na bardziej uroczystych, takich jak wesele, do niedawna popularnością cieszyły się chińskie lampiony szczęścia – latające lampiony, które ze względów ekologicznych są używane coraz rzadziej. Coraz popularniejsze stają się duże, świecące litery, układające napisy: „Love” lub w inicjały nowożeńców. Świecące, jednobarwne litery 3D od producenta nie kosztują wiele, lecz za niższą kwotę można wypożyczyć je od zajmującej się tym firmy. Napisy 3D służą nie tylko za dekorację, lecz odpowiednio duże można powiesić nad sklepem, restauracją lub hotelem, by swoim blaskiem przyciągały uwagę przechodniów. Światło, nie tylko to słoneczne, jest niezbędne do życia.

Sztuczne światła wspomagają widzenie po zmroku, a także służą za dekorację, zwiększają widoczność reklam oraz w niektórych przypadkach stanowią źródło rozrywki (jak np. malowanie światłem). Obecnie wykorzystywana technologia sprawia, że światło elektryczne może zostać „zamknięte” w dowolnym kształcie „żarówki”, dzięki czemu może przybierać różne formy, kształty, a także kolory.